MUTLAKA YEŞİL VEYA MAVİ ETİKET ALMALISINIZ!

Asansörünüzün Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından resmi gazetede yayınlanan tebliğe http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2012/08/20120814-15.htm  uygun halde çalışması için gereken bu belgeyi sizin adınıza, MERKEL ASANSÖR olarak firmamız alıyor.

Sizin ve diğer apartman sakinlerinin can güvenliği açısından mevcut asansörünüzün bu etikete sahip olması ŞART !

Resmi Gazete’nin tebliğine göre, ilgili belediye tarafından yetkilendirilmiş A tipi muayene kuruluşları, yıllık kontrolü yapılan her asansöre, asansörlerin durumuna uygun olacak şekilde kırmızı ,sarı,Mavi veya yeşil renkli zemin üzerine, gerekli açıklamaların yazılı olarak yapıldığı bir bilgi etiketi yapıştırılır.

Bilgi etiketi, kabin içerisindeki ve bina girişine kullanıcıların rahatlıkla görebileceği bir şekilde kumanda butonunun etrafına ve ana durakta yer alan kumanda düğme panelinin yanına iliştirilir.

Kırmızı renkli bilgi etiketi, can ve mal güvenliği açısından yüksek risk taşıyan ve en kısa sürede giderilmesi gereken uygunsuzlukların tespit edildiği asansöre yapıştırılır.

Sarı renkli bilgi etiketi, kabul edilebilir seviyede risk oluşturan uygunsuzlukların tespit edildiği asansöre yapıştırılır.

Mavi renkli bilgi etiketi, kabul edilebilir seviyede hafif kusurlu asansöre yapıştırılır.

Yeşil renkli bilgi etiketi, uygun olan asansöre yapıştırılır.

About the Author

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın..